Дванаест голова у Дортмунду, Реал и Јуве славили у гостима

Сјајно, спектакуларно вече у Лиги шампиона. Утисак је овакав највише захваљујући мечу у Руру, у којем је Дортмунд савладао Легију са 8:4! Реал једва извукао побjеду у Лисабону (1:2), Јувентус преокренуо против Севиље (1:3), а Лестер остварио нову побjеду у елитном такмичењу, овога пута са примљеним голом (2:1 против Брижа).

Иако је пажња европске фудбалске јавности некако била усмјерена на мечеве у Лисабону (повратак Роналда у град гдје је поникао) и Севиљи, гдје је гостовао Јувентус, фудбалери Борусије из Дортмунда и Легије из Варшаве "украли су шоу", одигравши сјајан, касније ће се испоставити историјски меч, у којем је виђено чак 12 голова – 8:4!

Легија је рано повела, Дортмунд врло брзо преокренуо на 3:1, да би потом услиједио донекле равноправан фудбал и још осам голова – пет домаћина и три гостију из Пољске.

На крају, три гола дао је Ројс, два Кагава, а по један Дембеле, Сахин и Паскул за домаћи тим. Код гостију Пријовић је два пута био прецизан, а по једном су се уписали Кучаржик и Николић.

Боруссия Д - Легия 8:4. Обзор матча. Групповой этап ЛЧ 2016/17. 5 тур. от MATCHTIME - ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.

Реал се добрано намучио у Лисабону да дође до побједе. Варан је донио предност у првом дијелу, али гости преко Адријена Силве у 80. минуту из пенала стижу до поравнања.

Ипак, Бензема седам минута касније на асистенцију Рамоса доноси вриједна три бода Мадриђанима.

Шампион Енглеске Лестер је у петом мечу остварио и четврту побједу. Овога пута "лисице" су примиле гол, али дале два (Оказаки и Марез), па су осигурале пролаз у наредну рунду са првог места.

У дербију вечери Севиља је идеално почела, повела против Јувентуса преко Пареха у деветом минуту, била боља, нападала...

Међутим, Васкез добија црвени картон у 36. минуту и кола домаћина крећу низбрдо.

Маркизио пред одмор "са креча" доноси изједначење, да би у наставку Бонучи и у самом финишу Манџукић донијели веома важну побједу "старој дами" – 1:3.

Дортмунд – Легија 8:4,
Севиља – Јувентус 1:3,
Лестер – Бриж 2:1,
Спортинг – Реал 1:2,
Динамо – Лион 0:1,
Копенхаген – Порто 0:0,
Монако – Тотенхем 2:1.